Zdjęcie

Elementy grzejne Tubothal

Tubothal to element grzejny marki Kanthal, który służy jako wkład do wielu typów rur promieniujących. Doskonale sprawdza się szczególnie w przypadku rur ze stopu Kanthal APMT / APM. W naszej ofercie jest dostępny w standardowych średnicach od 68 mm do 170 mm. Moc sięga 40 kw/metr długości strefy grzejnej.

Metalowe elementy grzejne (Tubothal Heating Element) zostały zaprojektowane z myślą o długiej żywotności oraz bezawaryjnej eksploatacji. Mogą być stosowane we wszystkich rodzajach rur promieniujących, ale także jako samodzielne elementy. Ich niewątpliwym atutem jest to, że pracują przy znacznie wyższej mocy wyjściowej niż tradycyjne elementy grzejne. Przy mocy wyjściowej do 40 kW /m. Pojedynczy element grzejny TUBOTHAL może zastąpić do trzech elementów grzejnych o standardowej konstrukcji. Przekłada się to na ogromną oszczędność w kosztach konserwacji oraz wymiany.

Kompletny system

Producent firma KANTHAL zaleca skorzystanie z najwydajniejszego rozwiązania, którym są rury wyciskane wykonane ze stopu APM.

Rury Kanthal APMT / APM mają doskonałą żywotność i mogą pracować w temperaturze do 1250 stopni Celsjusza z obciążeniem cieplnym do 7.5 W/cm² w temperaturze pieca 1000 °C. Ponadto wspomniana konstrukcja jest lekka , co umożliwia poziomą pracę systemu (TUBOTHAL + rura APMT / APM) bez konieczności dodatkowego podpierania lub podwieszania tego systemu.

W razie jakichkolwiek dodatkowych pytań, zachęcamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego. Jesteśmy do dyspozycji i chętnie udzielimy fachowej porady dotyczącej naszych produktów. Zachęcamy również do sprawdzenia pełnej oferty pozostałych materiałów z asortymentu!

Więcej informacji na temat elementów grzejnych TUBOTHAL znajdziecie Państwo na stronie producenta firmy Kanthal.

Masz pytanie? Skontaktuj się z nami!